Webinář – Taiwan Excellence: Posouvání hranic inteligentní výroby

9.11.2021
Alice Štysová

Vážení členové,

Potřeby průmyslu České republiky formují jedinečné propozice pro potenciální využití výhod spojení s tchajwanskými společnostmi, ke kterým se řadí světoví lídři na poli produkce nejdůležitějšího vybavení pro moderní výrobní systémy. Z tohoto důvodu připravila Tchajwanská kancelář zahraničního obchodu (Bureau of Foreign Trade Taiwan, R.O.C – BOFT) ve spolupráci s Tchajwanskou radou pro rozvoj zahraničního obchodu (Taiwan External Trade Development Council – TAITRA) webinář, jehož cílem je ukázat zájemcům potenciál, jaký nabízí navázání obchodních vztahů mezi Tchaj-wanem a Českou republikou. V příloze zasíláme pozvánku s kontaktními údaji na organizátory. Bezplatná registrace zde.

Webinář nese název „Taiwan Excellence: Posouvání hranic inteligentní výroby“ a uskuteční se ve středu 10. listopadu od 11 hodin. Svoje špičkové produkty, jež mají potenciál revolučním způsobem proměnit procesy v tuzemském průmyslu, v jeho rámci představí pětice významných tchajwanských firem aktivních v oblasti inteligentní výroby.

HIWIN Technologies je společnost, jejíž název vznikl kombinací slov „hi-tech“ a „winner“ (vítěz). Cílem HIWIN je poskytovat zákazníkům přidanou hodnotu na základě technologického pokroku a zvýšení konkurenceschopnosti na globální úrovni. Společnosti se dostává celosvětového uznání, patenty má registrované na více než 34 trzích včetně USA, Japonska, EU a mnoha dalších.

JEENXI Technologies byla založena v roce 2000 a specializuje se na obráběcí stroje pro výzkum a vývoj a na výrobní technologie. Společnost se zaměřuje na podporu růstu podniků, kontrolu kvality a zvyšování tržní konkurenceschopnosti prostřednictvím inovací produktů s vysokou přesností, včetně vysokorychlostních CNC obráběcích center. JEENXI Technologies provozuje globální prodejní síť pokrývající pevninskou Čínu, jihovýchodní Asii, Japonsko, Evropu a Tchaj-wan.

Fair Friend Enterprise (FFG), jejíž historie sahá do roku 1979, je dnes třetí globálně největší skupinou zaměřenou na strojní zařízení. Do jejího portfolia spadá 37 značek, jejichž produkce vzniká v 50 výrobních střediscích FFG lokalizovaných po celém světě. Spolupracuje rovněž s řadou lídrů globálního průmyslu. Díky vlastní platformě inteligentních výrobních datových služeb a strojového učení, postupně integrovanému řízení výroby, řízení údržby a souvisejícím službám s přidanou hodnotou vytváří FFG inteligentní obráběcí stroje, výrobní linky a řešení pro řízení výroby na klíč. 

Tongtai Machine & Tool Co. je předním výrobcem obráběcích strojů a uznávaným dodavatelem řešení na míru, který je na trhu aktivní od roku 1969. Mezi produkty společnosti Tongtai patří SPM, vertikální/horizontální CNC soustruhy a obráběcí centra, zařízení pro výrobu plošných spojů, jakož i technologie ultrazvukového obrábění, laserového obrábění či aditivní výroby kovů. Tongtai je jedním z nejznámějších tchajwanských poskytovatelů technologií pro inteligentní výrobu a disponuje certifikovaným automatizačním servisem. Společnost úzce spolupracuje se zákazníky mimo jiné z automobilového, elektronického a leteckého odvětví.

AXILE Machine (Buffalo Machinery) je špičková značka pod hlavičkou společnosti Buffalo Machinery zaměřená na navrhování a výrobu agilních pětiosých obráběcích VMC strojů využívajících automatizační řešení pro výrobce složitých dílů a součástek. Průlomové konstrukční koncepty a vlastní pokročilé technologie společnosti nalézají uplatnění v široké škále výrobních odvětví. Servisní a podpůrná síť AXILE funguje v téměř 50 zemích světa, servisní centrum provozuje v Chorvatsku a více než 70 distributorů společnosti je aktivní napříč Asií, Evropou i Amerikou.