Innovation Prize 2023 Evropské obranné agentury

18.4.2023
Alice Štysová

Vážení členové,

jménem kontaktní osoby za Českou republiku pro HEDI – Hub for European Defense Innovation pana Mgr. Josefa Rauvolfa bychom Vás chtěli informovat o soutěži a výzvě, kterou vyhlásila Evropská obranná agentura – EDA.

Jedná se o Innovation Prize 2023, kdy má soutěžící předložit nápad či návrh produktu, technologie či řešení v oblastech technologie pro situační povědomí (situational awareness) nebo technologie pro komunikační a informační systémy (communication and information systems).

Konkrétně se musí jednat o řešení v těchto tématech:

  • Inovativní řešení a technologie pro komplexní výcvik, znalost situace na bojišti a další obranné aplikace
    • Innovative solutions and technologies for immersive training, battlefield situational awareness and other defence applications.
  • Inovativní řešení a technologie pro zavedení Zero Trust architektury v taktických vojenských komunikačních a informačních systémech
    • Innovative solutions and technologies for implementing Zero Trust Architecture in tactical defence communication and information systems.

Cena pro vítězný návrh je v každé kategorii 30 000 EUR, vedle toho EDA nabízí ještě další bonusy pro vítěze této výzvy (viz odkaz níže). Termín odevzdání návrhů a řešení je 15. června 2023 do 17:00 bruselského času na emailovou adresu: 23.RTI.PRZ.130@eda.europa.eu.

Více o informací o této soutěži a vypsaných tématech naleznete zde: https://eda.europa.eu/news-and-events/news/2023/02/16/eda-opens-2023-defence-innovation-prize-competition