Česká republika jako středoevropský „Texas“?

10.3.2017
Alice Štysová

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) ve spolupráci se sdružením LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní Vás zve na mezinárodní konferenci „Česká republika jako středoevropský „Texas“?“. Akce se uskutečni  ve čtvrtek 23. března od 16:00 do 19:30 hod v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Konference se uskuteční za účasti Mileny Bačkovské, vedoucí odd. Obecní policie, zbraní a dopravního inženýrství odb. bezpečnostní politiky MV ČR; Stanislava Balíka, pedagoga CEVRO Institutu a bývalého soudce Ústavního soudu ČR; Jana Bartoška, poradce odd. Obecní policie, zbraní a dopravního inženýrství odb. bezpstní politiky MV ČR; Marka Heima, člena ProTell – švýcarské společnosti pro liberální zákony o zbraních; Brig.Gen. (Vv) Shaikeho Horowitze, příslušníka izraelských bezpečnostních složek; RNDr. Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR; Davida Karáska, člena představenstva sdružení LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní, kriminologa a novináře odborných novin a Mikka Pesonena, finského střelce, člena organizace Firearms United a instruktora pro zacházení se střelnými zbraněmi.

Mezinárodní konferenci uvede a následně bude moderovat ředitel PCTR Alexandr Vondra. Pracovním jazykem je český i anglický jazyk.Tlumočení zajištěno. Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti nejpozději do 22. března 2017 na email pctr@vsci.cz

Hlavními partnery konference jsou  Mezinárodní institut pro boj proti terorismu (ICT) při vysoké škole IDC v Herzliji, sdružení LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní  a společnost Sellier & Bellot.