Podruhé na výstavě AUSA ve Washingtonu

30.10.2014
David

Ve dnech 13.- 15.10.2014 se zástupci českých firem, působících v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu, zúčastnili  zbrojní výstavy AUSA ve Washingtonu. Svým rozsahem se jedná o největší výstavu svého druhu v USA. Po podepsání dohody mezi ČR a USA o vzájemném obranném pořizování v roce 2012 (tzv. RDP MoU) a první úspěšné účasti na této zbrojní výstavě v roce 2013, poskytla agentura CzechTrade podporu českým firmám i v roce 2014. Důvodem je možnost úspěchu na náročném americkém trhu pouze za předpokladu systematické práce s potenciálními zákazníky v USA.

Na českém stánku se představilo 13 českých firem působcích jak v oblasti výroby, tak v oblasti služeb. Český stánek podpořil i zastupitelský úřad ČR především na doprovodných akcích. První akcí byla prezentace pro zahraniční vystavovatele a potenciální zákazníky o českém obranném a bezpečnostním průmyslu, kterou otevřel velvyslanec Petr Gandalovič. Následně představil český trh a jeho firmy prezident AOBP Jiří Hynek a prezentaci ukončil ředitel Brněnských veletrhů Jiří Kuliš. Ten informoval o největší zbrojařské výstavě v ČR IDET, která může být klíčem ke snadnější spolupráci s českými firmami a státní správou. Akce se uskutečnila za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu. Další doprovodnou akcí s podporou agentury CzechTrade ve spolupráci se zastupitelským úřadem, byla recepce pro české vystavovatelé, kteří mohli blíže navázat kontakt s potenciálními partnery.

Ačkoliv se výstavy účastnilo méně firem oproti roku 2013, stále existuje potenciál ke spolupráci s primárními americkými kontraktory. Lze očekávat, že v budoucnu budou některé klíčové obranné technologie pořizované v USA a eventuální partnerství může pro české firmy představovat podíl na budoucích zakázkách.

Fotografie najdete zde:

http://aobp.rajce.idnes.cz/AUSA_2014