Zpráva z konference „Odposlechy, šifrování a bezpečnost informací“

12.2.2015
David

Ve středu 28. ledna 2015 se na půdě vysoké školy CEVRO Institut uskutečnila úspěšná konference na téma „Odposlechy, šifrování a bezpečnost informací“. Fotografie z akce zde:

http://aobp.rajce.idnes.cz/Seminar_v_CEVRO_Institutu_o_kyberneticke_bezpecnosti_2015/#

Tato konference navázala na sérii odborných konferencí o kybernetické bezpečnosti a ochraně informací, jež se uskutečnily v minulosti a byla také doplněná o výstavu odposlouchávacích zařízení. Zúčastnila se jí více jak stovka hostů z řad odborné veřejnosti a byla zde oceňována vysoká odborná úroveň přednášek.

Přednášeli odborníci s praxí (RNDr. Igor Němec, předseda ÚOOÚ, Ing. Vladimír Lazecký, bezpečnostní expert VIAVIS a.s. nebo JUDr. Tomáš Sokol), kteří se problematikou úniku informací a odposlouchávání setkávají velice často, takže nebyla nouze také o zajímavé příběhy ze života.

Organizátoři konference byli již tradičně společnost VIAVIS a.s., AOBP a CEVRO Institut a již nyní připravují další konferenci na téma „Kybernetická válka a BLACKOUT“ s přesvědčením, že se opět jedná o zajímavé téma, o kterém se doposud příliš mnoho neví a nediskutuje.

Jednotlivé příspěvky přednášejících jsou k vyžádání na adrese pavel.polok@viavis.cz