Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
Full 1
previous arrow
next arrow

84/23 Novela vyhl. č. 335/2004 Sb., provádějící ustanovení zákona o ověřování střelných zbraní a střeliva

Vážení členové, dovolujeme si vás upozornit na nový materiál k připomínkování: Návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 335/2004 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o ověřování střelných zbraní a střeliva, ve znění pozdějších předpisů. Návrh změny vyhlášky č.

Workshop Optika pro ozbrojené síly a průmyslová spolupráce

Vážení členové, Český optický klastr připravil ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR odborný workshop Optika pro ozbrojené síly a průmyslová spolupráce, který se uskuteční v rámci mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2023 25. května 2023

17.–20. 8. 2021 IDEF (Istanbul, Turecko)
18.–19. 8. 2021 India Homeland Security Expo (Nové Dillí, Indie)
25.–27. 8. 2021 IDEB 2021 (Bratislava, Slovensko)
14.–⁠16. 9. 2021 Medicína katastrof (Luhačovice, Česko)
14.–17. 9. 2021 DSEI 2021 (Londýn, Spojené království)
22.–25. 9. 2021 FAMEX 2021 – Mexico Aerospace Fair (Querétaro, Mexiko)
23.–25. 9. 2021 SOBRA 2021 (Gornja Radgona, Slovinsko)
29. 9. – 1. 10. 2021 ASDA 2021 (Split, Chorvatsko)
Ostatní akce

NSPA pořádá 7. a 8. června 2023 v Lucemburku Clean Energy Industry Event, aby spojila vojenské specialisty a specialisty NSPA s klíčovými průmyslovými hráči NATO, Švédska a Finska (např. výrobců, designérů, inovátorů atp. v různých oblastech kolem čisté energie), aby si vyměňovali informace o vývoji technologie a její aplikaci na vojenské vybavení a podporu. Na webových stránkách NSPA bylo zveřejněno call for interest.

07. 06. 2023 NSPA Clean Energy Industry Event 2023, Lucemburk, Lucembursko

Ostatní akce

7. až 8. června 2023 se v sídle NSPA lucemburském Capellenu uskuteční Clean Energy Industry Event. Další informace najdete zde.

07. 06. 2023 Clean Energy Industry Event, Capellen, Lucembursko

Konference a sympózia

Vážení členové,

rád bychom vás ještě pozvali na další ročník technologické konference „Czech-Slovak Technology Summit 2023“, která je současně největším česko-slovenským networkingem s kombinovanou odbornou tematikou z oblastí umělé inteligence, kyberbezpečnosti a Evropských digitálních inovačních hubů (EDIH). Konference se uskuteční 7. až 8. června 2023 na zámku Mikulov. Z nejzajímavějších prezentací zmiňujeme následující:

 • Uvažování a postupy činnosti hackera při penetraci vašich systémů – optikou etického hackera a držitele několika 1. míst různých kyberbezpečnostních hackatonů Petra Váchala,   
 • Co činit před a v průběhu zavádění AI do automatizace výroby ve vaší firmě,
 • Praktické otázky „Chat GPT“ – spása či zkáza? Jak tento nástroj využít a na co si dát pozor…,
 • Nabídka služeb českých a slovenských EDIH pro firmy a organizace a další…  

K celkově příznivému efektu může přispět také networking v „jihomoravském stylu“ v příjemném jarním prostředí zámku Mikulov. Přikládáme pozvánku včetně programu a zde najdete odkaz na přihlášení. Jednodenní vstup na první nebo druhý den je pro účastníky zdarma. AOBP jako zástupce významného subjektu disponuje vstupem zdarma na oba dny konference s večerním networkingem pro své členy (při registraci vyberte „vstupné na konferenci – 2 dny včetně networkingu (pozvaný partner)“).

07. 06. 2023 Czech-Slovak Technology Summit 2023, Mikulov, zámek Mikulov

Výstavy a veletrhy

Vážení členové,

dovolte, abychom vás jménem Akademie věd České republiky oslovili s nabídkou zapojit vaši firmu do největšího vědeckého veletrhu v Česku – Veletrhu vědy 2023. Akademie věd jej pořádá v moderních výstavních halách PVA EXPO Praha od 8. do 10. června 2023.

O Veletrh vědy se zajímají především fanoušci nových technologií, inovací a médií, ale také široká laická veřejnost – od vysokoškolských studentů až po rodiny s dětmi. Tuto akci ale navštěvují také vědci a vědkyně, známé osobnosti, influenceři či představitelé státních institucí a dalších firem. Loni se Veletrhu vědy účastnilo přes 35.000 lidí. Spoléhat se tak můžete i na širokou mediální podporu akce.

Na Veletrhu vědy najdete vedle dalších firem i science centra, univerzity představující své výzkumy a jejich aplikaci v průmyslu nebo státní instituce a vědecká pracoviště Akademie věd ČR prezentující aktuální výsledky činnosti ve svých oborech – od matematiky, techniky, biologie a medicíny až po umění, historii či hospodářství. Po celou dobu jeho konání se tak můžete těšit nejen na spoustu inspirace a zážitků, ale zejména na vzájemnou výměnu nápadů, nové kontakty a propagaci vaší firmy, jejích produktů a celkové budování značky. Zde se můžete podívat, jak vypadaly expozice vystavovatelů v roce 2022, a nechat se inspirovat.

Veletrh vědy vám toho ale nabízí mnohem více – můžete se prezentovat také jako úspěšný a perspektivní zaměstnavatel a oslovit talentované studenty, představit nové produkty i výsledky své práce nebo inspirovat mladou generaci ke studiu oboru, ve kterém vaše firma působí. Využít můžete také různých podob expozic – od stánků a prezentace produktů či služeb až po volnou plochu, kde můžete například demonstrovat fungování různých strojů, procesů a dalších technologií. Hranice vědě a vynalézavosti se totiž nekladou!

V případě zájmu nebo dotazů vyplňte prosím nezávazný formulář, nebo kontaktujte přímo Bc. Nikol Láryšovou na e-mailu larysova@ssc.cas.cz. Díky vám získají organizátoři informace, které jim pomohou s přípravou Veletrhu vědy 2023. V případě jakýchkoli dotazů k plánování akce, bezpečnostním opatřením, nebo pokud si nejste jisti, zda je akce pro vaši prezentaci vhodná, kontaktujte organizátory na výše uvedeném e-mailu.

08. 06. 2023 Veletrh vědy 2023, Praha, PVA EXPO Letňany

Podnikatelské mise

Vážení členové,

ve dnech 10.–17. června 2023 je plánovaná doprovodná podnikatelská mise místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj ČR PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D. do Japonska a Korejské republiky, kterou bude společně s kanceláří místopředsedy vlády organizovat Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Součástí programu podnikatelské delegace, který je nyní v jednání, budou podnikatelská fóra a B2B jednání českých firem s jejich partnery v obou navštívených zemích, které zahájí místopředseda vlády a jeho protějšky. V jednání jsou i návštěvy technologických parků a vybraných firem, společenské podniky za účasti české oficiální delegace včetně místopředsedy vlády a další program.

Rádi bychom vyzvali firmy, aby vyjádřily svůj předběžný zájem o účast v této podnikatelské delegaci. Účast na misi je doporučena především firmám z oblasti ICT, a to se ze zaměřením na gaming, AI a kyberbezpečnost, případně smart city řešení a také pro firmy a organizace z cestovního ruchu, včetně firem a start-upů se zajímavou nabídkou digitálních řešení v oblasti podpory cestovního ruchu a zájmu o cestování.

Účast je doporučena jak firmám, které již mají navázané vztahy a partnery v Japonsku a Korejské republice a chtějí partnerství podpořit, tak i firmám, které se začínají o teritoria zajímat, stejně tak začínajícím firmám a start-upům. Účastnické firmy budou mít jedinečnou příležitost využít pozitivního vlivu politické delegace, která s sebou přináší možnosti setkání mj. s vrcholovým managementem japonských a korejských firem.

Členové podnikatelské delegace během cesty budou mít možnost:
– Prezentovat své produkty/služby prostřednictvím B2B jednání, společného tištěného katalogu k misi a společných PPT prezentací na podnikatelských fórech/seminářích a matchmakingových akcích.
– Seznámit se s povahou japonského a korejského trhu ve svém odvětví prostřednictvím návštěv relevantních japonských a korejských institucí a podniků.
– Předem si určit vytipované konkrétní firmy/subjekty, které mají zájem během cesty do Japonska a Korejské republiky potkat.
 
V případě předběžného zájmu o účast na misi prosíme o vyplnění stručného formuláře zde do 3. 4. 2023.

10. 06. 2023 Doprovodná podnikatelská mise místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj do Japonska a Jižní Korey, Japonsko a Jižní Korea

Podnikatelské mise

Vážení členové,

Hospodářská komora ČR vás společně s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou zvou na doprovodnou podnikatelskou misi předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéty Pekarové Adamové. Mise se uskuteční ve dnech 18.–21. 6. 2023.

Mise, kterou povede viceprezident HK ČR Radek Jakubský, je primárně zaměřena na obranný průmysl, IT, kybernetickou bezpečnost, farmacii, zdravotnictví a lázeňství.

V programu se počítá se separátním setkáním předsedkyně PSP ČR s podnikatelskou delegací, podnikatelským fórem, B2B jednáními a jednáním podnikatelů se zástupci zastupitelských úřadů. Cesta se uskuteční leteckým vládním speciálem.

V případě vašeho zájmu o účast na podnikatelské misi zašlete následující dokumenty:

na e-mail talafus@komora.cz, v kopii na email: mrazova@komora.cz; a to nejpozději do úterý 30. 5. 2023. Místa budou obsazována do naplnění přidělené kapacity. Pas by měl být platný nejméně šest měsíců po návratu z mise.

Záloha na účastnický  poplatek  je ve výši 59.000,- Kč (2.511,- EUR) pro nečlena HK ČR, pro člena HK ČR nebo člena ČISOK je 10% sleva, tedy 53.100,- Kč (2.260,- EUR). Upozorňujeme, že AOBP je oborovým společenstvem začleněným do Hospodářské komory, tudíž členy HK ČR jsou automaticky všichni členové AOBP.

Účastnický poplatek za misi zahrnuje: ubytování, pronájem konferenčních prostor, podíl na místních transferech, cateringu, organizace firemních jednání, službu pracovníků HK ČR a ČISOK po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise.

18. 06. 2023 Podnikatelská mise do Izraele s předsedkyní Poslanecké sněmovny, Izrael

Konference a sympózia

20.–21. 6. 2023 se v keňském Nairobi uskuteční 10. ročník ASEC – Africa Security Symposium 2023. Více informací najdete zde a na webových stránkách akce.

20. 06. 2023 ASEC – Africa Security Symposium 2023, Nairobi, Keňa

Ostatní akce

Vážení členové,

příloze vám posíláme pozvánku na debatu „Kybernetická bezpečnost: posílení kapacit EU“ organizovanou CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU se sídlem v Bruselu ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice, která se uskuteční se v úterý 20. června od 16:00 do 18:00 v Evropském domě v Praze  (Jungmannova 24, Praha 1).

Cílem debaty je diskutovat nedávno představený balíček Evropskou komisí, týkající se legislativy pro posílení kybernetické bezpečnosti, jehož součástí je i Akt o kybernetické solidaritě. Nařízení reaguje na nedostatečné kybernetickobezpečnostní kapacity EU, má za cíl zefektivnit odhalování hrozeb a incidentů, posílit stávající mechanismus spolupráce, rozšířit povědomí o této problematice a zlepšit připravenost kritických subjektů a podniků v celé EU.

V rámci debaty se budou společně hledat odpovědi na tyto otázky:

 • Co nového přináší Akt v oblasti kybernetické bezpečnosti a jak se doplňuje s dalšími evropskými opatřeními?
 • Co znamená nová kybernetická legislativa pro české firmy? Jak může přispět k jejich prosperitě a bezpečnosti? Jaké nové příležitosti a povinnosti z legislativy pro firmy vyplynou?
 • Jak navržená legislativa vyhovuje firmám? Co by případně změnily a v čem vidí možné výzvy při jejím provádění v praxi?

Diskutovat s vámi budou:

 • Evžen Tošenovský, poslanec, Evropský parlament
 • Jan Míča, digital leader, Zastoupení Evropské komise v ČR
 • Lukáš Kintr, ředitel, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB)
 • Martina Chitu, zástupkyně ředitele sekce kybernetické bezpečnosti, Deloitte
 • Aneta Zachová, moderátorka, EURACTIV.cz

Debata je v českém jazyce, zdarma. Přihlášku na danou akci najdete zde.

20. 06. 2023 Kybernetická bezpečnost: posílení kapacit EU, Praha, Evropský dům

Konference a sympózia

21.–22. 6. 2023 se bude v keňském Nairobi bude konat ASEC – Africa Security Symposium 2023. Další informace o akci najdete zde nebo na těchto webových stránkách.

21. 06. 2023 ASEC – Africa Security Symposium 2023, Nairobi, Keňa

Ostatní akce

28.–29. 6. 2023 se v hybridním formátu online a v Bruselu budou konat EDF Info Days 2023. Bližší informace najdete zde.

Vážení členové,

rádi bychom vás informovali, že byla spuštěna registrace na informační dny Evropského obranného fondu (EDF). Informační dny se budou konat hybridní formou ve dnech 28.–29.června 2023. Uzávěrka registrace je 21. června 2023.

Během informačních dnů získáte více informací k letošním výzvám EDF, můžete se zúčastnit matchmakingu s potenciálními partnery a prezentovat svou společnost.

Pokud máte zájem předvést svou prezentaci, zaškrtněte při registraci, že máte zájem o pitching. Zároveň si připravte podklady do výběrového řízení. Podklady musíte odevzdat organizátorům do 25. května 2023. Tématem prezentace by měla být vaše zkušenost s výzvami EDF nebo nápady, jak se zapojit a jak zefektivnit evropské programy.

Více informací, včetně registrace naleznete zde.

Veškeré informace k EDF naleznete také na našem webu.

V případě jakýchkoli dotazů nebo nejasností nás můžete kontaktovat na edf@aobp.cz.

28. 06. 2023 EDF Info Days 2023, online/Brusel, Belgie

Výstavy a veletrhy

26.–27. 7. 2023 se v Novém Dillí uskuteční osmý ročník veletrhu International Police Expo 2023 & sedmý ročník India Homeland Security Expo 2023 (Co-Located Event: čtvrtý ročník Drone International Expo 2023) konající se v červenci v Novém Dillí. Další informace najdete zde.

26. 07. 2023 International Police Expo 2023 & India Homeland Security Expo 2023 & Drone International Expo 2023, Nové Dillí, Indie

Výstavy a veletrhy

15.–17. 8. 2023 se v malajsijském Kuala Lumpur uskuteční první ročník nového veletrhu Cyber DSA, který se bude střídat s klasickým DSA. Další informace najdete také v přiloženém letáku. Veletrh je zaměřen na digitalizaci v obranném průmyslu, bankovnictví a kritické infrastruktuře. Pro české firmy je aktuálně rezervovaných 30m². Vyzýváme případné zájemce, aby se ozvali na e-mail svoboda@aobp.cz, následně vám sdělíme bližší podmínky vystavování.

15. 08. 2023 Cyber DSA, Kuala Lumpur, Malajsie

Možnost členství v AOBP

Co přináší členství v AOBP?

Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR je respektovaným partnerem státních orgánů a organizací ČR, zahraničních institucí na úrovni EU a NATO, odvětvových sdružení a asociací či jiných institucí. Díky své silné pozici nabízí svým členům následující výhody:

 • Prosazování a hájení podnikatelských a obchodních zájmů svých členů vůči státní administrativě, voleným orgánům a ostatním subjektům ekonomického spektra, pokud tyto nejdou proti zájmu jiného člena.
 • Zapojení do rozvojových modernizačních programů ozbrojených sil a sborů České republiky na základě dlouhodobých smluv o spolupráci s těmito institucemi.
 • Zajištění aktuálních informací o tendrech, nabídkách, poptávkách a technických novinkách zveřejněných příslušnými orgány ČR, EU i ostatními zahraničními institucemi.
 • Hájení zájmů členských firem v rámci podnikatelského prostředí v ČR prostřednictvím asociačního členství AOBP v Hospodářské komoře ČR.
 • Organizační, ekonomické a odborné poradenství pro členy v oblasti standardizace a jakosti.
 • Podpora a koordinace výzkumu, vývoje a zkušebnictví v oblasti vojenské techniky a materiálů s cílem vytvořit srovnatelné podmínky se státy Evropské unie.
 • Koordinace postupu členských firem při prosazování jejich společných zájmů.
 • Prezentace členských firem na všech akcích, kde AOBP participuje, a ve všech jejích informačních materiálech.
 • Propagace v časopisu Review je zdarma (podmínky u MS Line, s.r.o.).
 • Prosazování zájmů výzkumných a vývojových pracovišť při získávání grantů a tendrů zaměřených na výzkum a vývoj technologií pro výrobu vojenské techniky a materiálu, včetně zahraničních.
 • Využívání strukturálních fondů pro podporu růstu kvalifikace, odbornosti a celkové úrovně členských podniků.
 • Zprostředkování využití prostředků ze strukturálních fondů ke spolufinancování  účasti na vybraných veletrzích.
 • Organizace vzdělávacích a propagačních aktivit.
 • Možnost využití loga AOBP v propagačních materiálech členských firem.

průhledný obrázek

Co je AOBP?

Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky (AOBP) sdružuje firmy zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou, obchodem a marketingem s obrannou a bezpečnostní technikou, materiálem a službami. Je nevládní, nezávislou, nepolitickou, neziskovou a neobchodní organizací, která byla založena v roce 1997. Již od svého založení je respektovaným a uznávaným partnerem vlády České republiky, ministerstev průmyslu a obchodu, obrany, vnitra a zahraničních věcí, s nimiž má podepsánu řadu dohod o spolupráci.

Spolupracujeme s


Jsme členy

Jsme partnery

                                                                                                                                           

 Projekty: