RAKOUSKO – pozvánka na doprovodnou podnikatelskou misi prezidenta republiky

25.2.2019
Alice Štysová

Vážení členové,

dovolujeme si Vás pozvat na podnikatelskou misi doprovázející prezidenta republiky Miloše Zemana v termínu 3.-4.4.2018 do Rakouska. Misi organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Rakousku a s Hospodářskou komorou Rakouska.

Podnikatelská mise je vedena prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým. V odpoledních hodinách dne 3.4. se uskuteční Česko-rakouské podnikatelské fórum a networking mezi českými a rakouskými firmami v sídle Hospodářské komory Rakouska (Wiedner Hauptstraße 63, Wien). V závěru podnikatelského fóra předpokládáme vystoupení prezidenta republiky.

 

Rakousko patří dlouhodobě mezi důležité obchodní partnery ČR. Je naším osmým nejvýznamnějším obchodním partnerem, který se aktuálně podílí 3,7 % na celkovém obratu zahraničního obchodu ČR. Zároveň je naším šestým nejdůležitějším exportním trhem s podílem 4,4 % celkového českého exportu. Naproti tomu aktuálně pochází 2,9 % celkového českého dovozu z Rakouska, což tuto zemi činí sedmým největším dovozcem do ČR. Obchodní saldo je z pohledu ČR dlouhodobě aktivní. Rakousko patří také dlouhodobě mezi největší investory v ČR.

 

Doprava účastníků na místo podnikatelského fóra je individuální. Hospodářská komora zajistí účastníkům ubytování v pětihvězdičkovém hotelu ze 3. na 4. dubna v případě, že o něj budou mít zájem. V opačném případě jim bude účastnický poplatek úměrně snížen. Registrovat se můžete zasláním skenu podepsané závazné přihlášky, profilu v Aj (zaslat ve WORDU) a ppt snímku pro prezentaci na email veselka@komora.cz nejpozději do 1.3.2019.

Výše účastnického poplatku činí 465,-EUR resp. 11.900,- Kč (pro členy HK ČR) a 512,- EUR či 13.090,- Kč pro nečleny HK ČR. Účastnický poplatek zahrnuje ubytování po dobu mise (pokud si nepřejete zajištění ubytování, účastnický poplatek Vám bude adekvátně snížen), podíl na pronájmech prostor, podíl na cateringu a poplatek za služby pracovníků HK ČR.

Na podnikatelskou misi budeme připravovat katalog českých firem společně s agenturou PP Agency. Každá účastnická firma bude mít základní zápis v katalogu zdarma. Ten se bude distribuovat partnerům na podnikatelském setkání a mohou zde inzerovat i firmy, které se mise účastnit nebudou. V tomto případě, prosím, kontaktujte přímo agenturu, která Vám sdělí podrobnější podmínky Vaší propagace: pí. Renata Rudlofová, rudlofova@ppagency.cz, tel: 221 406 652.