Přidejte se i Vy k Petici proti regulaci soukromých zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU

18.3.2015
David

Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR plně podporuje Petici proti regulaci soukromých zbraní a sebeobranných prostředků. Zapojte si i Vy do odporu proti tzv. jednotné legislativě států Evropské unie, která by mohla mít zničující dopad nejen pro vlastníky soukromých zbraní, ale i velmi negativním omezením na poli obranných prostředků. Svým podpisem Petice ukažte, že Vám právo na vlastnictví zbraně bezúhonným občanem i možnost spravedlivé obrany není lhostejné.

V rámci Evropské unie je v průběhu posledních let opakovaně otevírána debata o jakémsi sjednocení legislativy, která by nadnárodně upravovala právo na držení zbraní a sebeobranných prostředků v rámci občanů Evropské unie. Což v důsledku může znamenat dosti nešťastnou unifikaci zákonných norem s takovými zeměmi, jako je například Spojené království, Belgie, Holandsko a Německo, kde je kriminalizován i pouhý zavírací nůž v kapse nebo kde dnes dokonce ani žena nesmí mít legálně na svou obranu v kabelce pepřový sprej.

vyvoj_2

Přes svou poměrnou liberálnost patří tzv. zákon o zbraních i dle názorů předních expertů v této oblasti k těm nejdokonalejším a zároveň i bezproblémovým. Důvodem je především vysoká náročnost všech zkoušek a procedur, které musí zájemce vykonat i nezbytné splnění velmi přísných kritérií, jaké jsou předpokladem k povolení vlastnictví zbraně. Co se týče prevence kriminality a možnosti obrany bezúhonných občanů, se také tyto současné zákony ukazují v ČR účinné a v případech kdy nemohou státní ozbrojené složky zajistit každému občanovi bezpečí absolutně, tzn. naprosto a za každé situace, také nanejvýš potřebné.

Braňme proto ze všech sil svou kvalitní legislativu, kterou v rámci České republiky máme a nedovolme takto odevzdat další kus naší státní suverenity. Jednotnou úpravou v rámci Evropské unie nejen v oblasti zbraní, ale i těch nejobyčejnějších obranných prostředků by naprosté většině našich občanů bylo velmi nejen zásadně omezeno právo i možnost bránit se agresorovi, jakož i hrozil naprostý zánik mnoha střeleckých sportů a omezení myslivosti.

Děkujeme za podepsání a poslání přiložené petice.

Více informací v příloze a zde:

http://www.tacticaltraining.cz/cz/?p=petice.html

https://www.facebook.com/peticeoks?ref=hl

petice_pdf_26586

podpisovy_arch_k_petici_pdf_27919