Pozvánka na webinář „Prověřování přímých zahraničních investic z bezpečnostních důvodů v ČR“

30.3.2021
Daniel Svoboda

Informujeme, že ve čtvrtek 8. dubna 2021 od 15:00 do 16:00 proběhne webinář „Prověřování přímých zahraničních investic z bezpečnostních důvodů v  ČR“. Hlavním cílem webináře je upozornit na současný vývoj v oblasti prověřování zahraničních investic z bezpečnostních důvodů v ČR a představit nejdůležitější body zákona č. 34/2021 Sb. o prověřování zahraničních investic, který vstupuje v účinnost 1. května 2021.

Tento webinář je určen především pro:

  *   firmy, které se podílejí na výzkumu a výrobě vojenského materiálu či zboží dvojího použití

  *   firmy, které jsou součástí kritické nebo kritické informační infrastruktury

  *   média s celostátním významem

  *   firmy, jejichž výrobky či výzkumná činnost mohou mít bezpečnostní aplikaci (např. umělá inteligence, robotika, polovodiče, kybernetické bezpečnost, letecké a kosmické technologie, obranné technologie, chemické technologie, technologie v oblasti skladování energie, kvantové a jaderné technologie, nanotechnologie,  biotechnologie apod.).

Bližší informace naleznete zde. Svoji účast prosím potvrďte vyplněním registračního formuláře zde do úterý 6. dubna 2021. Kapacita webináře je omezena na 300 účastníků, v případě vyššího zájmu bude tento webinář zopakován v druhé polovině dubna. V případě jakýchkoli dotazů se prosím obraťte na adresu fdi-screening@mpo.cz.