Pozvánka na online seminář k EDF

29.1.2021
Daniel Svoboda

Vážení členové, 

16. 2. 2021 se od 10:00 do 11:15 hodin uskuteční online seminář Evropský obranný fond: příležitost pro český obranný průmysl. Evropský obranný fond (EDF), jehož obrysy jsou právě nyní předmětem vyjednávání na půdě evropských institucí v Bruselu, je nástupcem Evropského programu rozvoje obranného průmyslu (EDIDP) 2019 a 2020. V rozpočtovém období 2021–2027 nabídne zhruba jednu miliardu eur ročně evropskému obrannému průmyslu.

Cílem online semináře, který bruselská Public Affairs kancelář Nemec+Chvatal pořádá ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, je zlepšit povědomí o možnostech financování pro český obranný průmysl a podpořit úspěšnost jednotlivých žadatelů v rámci EDF. Seminář otevře náměstek ministra obrany ČR pro řízení sekce průmyslové spolupráce Tomáš Kopečný. Současný stav EDF legislativy na unijní úrovni popíše obranný poradce při Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu  Miroslav Švejda. Partner konzultační společnosti Nemec+Chvatal Vojtěch Němec uzavře panel příspěvkem o podpoře úspěšnosti žadatelů ve výzvách EDF a o formálních aspektech přihlášky. Následovat bude diskuze s účastníky semináře.

Registrace je možná do 14. 2. 2021 vyplněním registračního formuláře zde. Zaregistrovaným účastníkům bude doručen odkaz na platformu ZOOM den před konáním online semináře. Pozvánku s veškerými potřebnými informacemi přikládáme zde.