OPTOKON, a.s. otevřel nový závod OPTOKON Kable v Pelhřimmově

6.10.2016
Alice Štysová

OPTOKON, a.s., renomovaný český výrobce optických komponentů a zařízení oznamuje, že otevřel na 5000 m2 nový závod OPTOKON Kable Co. Ltd. Oficiální inaugurace a přestřižení pásky se konalo 26.září 2016 v 15 hod a zúčastnili se ho bývalý prezident prof. Ing. Václav Klaus, CSc., Hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek, prezident AOBP RNDr. Jiří Hynek a starosta Města Pelhřimov Ing. František Kučera.
V rámci ceremoniálu se představil jeden z vycházejících talentů města Pelhřimov, zpěvák klasické hudby Ondřej Slavičínský, který představil árii La Calunnia z Lazebníka sevillského, Con te Partirò, které proslavilo legendárního Andre Bocelliho a píseň Nespravedlivý Bůh z českého muzikálu Dracula.
Jako speciální bonus proběhla výměna některých zvyků a kulturních tradic mezi investory.
Jedná se prozatím o největší investici saudskoarabské společnosti v České republice, která bude ve výši více než 155 milionů korun v příštích 2 letech.
První fáze projektu byla zahájena v září 2015 výstavbou první budovy v nové průmyslové zóně v Pelhřimově a byl dokončen v dubnu 2016. Úplné testování všech technologií bylo dokončeno a první kabely z výrobní linky byly odeslány pro použití k výrobě do mateřské společnosti OPTOKON v Jihlavě. Sériová výroba byla zahájena dne 1. října 2016.
„Jsem potěšen, že se ke mě připojí Mohammed a Abdulrahman Al Omran na slavnostní otevření nového výrobního závodu v Pelhřimově,“ uvedl generální ředitel OPTOKON Jiří Štefl. „Jsem vděčný společnosti AL Omran za jejich důvěru v naše místní pracovní síly a naše podnikatelské prostředí a jsem hrdý, že to budou právě lidé z Vysočiny, kteří budou produkovat inovativní optické kabely pro použití na celém světě. Jedná se o soukromou investici společnosti AL OMRAN v zemi, která má výbornou celosvětovou reputaci. OPTOKON Kable Co. Ltd. by měl výrazně pomoci společnosti OPTOKON, a.s. v rozšíření obchodních aktivit v KSA, UAE, Ománu, Kuwajtu, Bahrajnu a Kataru.”
Vzhledem k zahájení projektu, OPTOKON Kable najal místní zaměstnance a plánuje zaměstnat dalších až 15 zaměstnanců v blízké budoucnosti a 50 zaměstnanců do roku 2019.
OPTOKON Kable bude produkovat vysoce kvalitní nehořlavé optické kabely určené pro velmi náročná zařízení v datových centrech a moderních víceúčelových budovách. Kabely jsou dostupné v různých provedeních s širokou škálou možností a úprav vyhovět náročným požadavkům dnešního globálního zákaznického portfolia.
OPTOKON je 100% česká firma se sídlem v Jihlavě v České republice, která řídí celou OPTOKON Group, která zahrnuje i nový společný podnik OPTOKON Kable Co. Ltd. Dalšími členy skupiny je osm poboček po celé Evropě, Asii a Tichomoří a Golfském regionu. Společnost vyrábí optické komponenty a zařízení, které jsou dodávány do komerčních a vojenských segmentů trhu.

img_2047                   img_2244                  img_2292