Kamery k měření teploty lidského těla od české společnosti EVPU Defence a.s.

31.3.2020
Alice Štysová

Jako odborník s dvacetiletou praxí v oblasti termovizních technologií se česká společnost EVPÚ Defence a.s. rozhodla přispět a pomoci v boji s šířením koronaviru. Technologie, kterou nabízí je kamera na měřeni teploty lidského těla. Díky okamžité identifikaci osob se zvýšenou teplotou tak dokáže pomáhat na těch nejdůležitějších místech, kterými jsou letiště, nádraží, nemocnice, nákupní centra, banky, školy nebo hraniční přechody.   

Termovizní kamery s označením SUMO-FSC jsou automatické, bezkontaktní teplotní zobrazovače, sloužící k vysoce přesnému měření a rychlé kontrole tělesné teploty. Díky velké rychlosti měření a systému automatického alarmu se tak výrazně zvyšuje počet zkontrolovaných osob.

S patentovaným inteligentním kompenzačním algoritmem měření teploty, jsou systémy schopny zobrazovat osoby s vysokou tělesnou teplotou v uličkách letišť/vlakových/autobusových stanicích/celnicích/nemocnicích/firmách/školách, atd. a tím značně podpořit prevenci proti dalšímu šíření epidemie.

Klíčové specifikace

  • rozlišení: 384×288 až 640 x 512
  • vysoká přesnost měření s odchylkou: ±0,3 °C
  • rozsah měření: 0 až 60 °C
  • vzdálenost měření: 1 až 5 m
  • doba odezvy k alarmu <0,5 s
  • detekce více osob současně

Kamera může byt použita samostatně nebo jako část monitorovacích detekčních a rozpoznávacích systémů, bud to stacionárních nebo mobilních. Společnost EVPU Defence je schopna během několika dnů dodat kamery na měření teploty lidského těla a nachystat pracoviště operátora podle potřeby a konkrétního účelu.

Vice technických parametrů najdete na www.evpudefence.com