Evropské Německo, anebo německá Evropa?

15.5.2017
Alice Štysová

Vážení členové,

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) ve spolupráci s Hanns Seidel Stiftung Vás zve na veřejnou přednášku „Evropské Německo, anebo německá Evropa?“, která se uskuteční ve čtvrtek 25. května 2017 od 17:00 do 19:00 v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Jako hlavní host vystoupí Roland Tichy, německý vydavatel, novinář, politický komentátor a šéf Nadace Ludwiga Erharda. Někdejší poradce kancléře Kohla, šéfredaktor Wirschaftswoche a moderátor reality show Bog Boss v televizi RTL je nyní nepřehlédnutelný jako vydavatel konzervativního internetového měsíčníku Tichys Einblick, které nemilosrdně čeří vody německého mediálního meinstreamu a všeobjímající politické korektnosti. Za své liberální ekonomické názory byl oceněn cenou Nadace F. A. von Hayeka, je také členem Mont Pelerin Society.

V diskuzi dále vystoupí Aleksandra Rybińska, výrazná polská novinářka. Dcera slavného polského sportovního novináře v dětství emigrovala na západ, v Paříži vystudovala Sorbonnu a Sciences-Po a léta žila v Německu a psala do tamních médií. Nyní žije ve Varšavě a píše pro internetový portál wPolitce a týdeník wScieci. Během migrační krize 2015 zaujala svou kritikou politiky kancléřky Merklové v německých televizních diskuzích.

Akci zahájí Alexandr Vondra a diskuzi bude moderovat Daniel Kaiser z týdeníku Echo.

Pracovním jazykem je němčina, tlumočení bude zajištěno. Z organizačních důvodů prosím o potvrzení účasti nepjozději do 24. května 2017 na emailu pctr@vsci.cz.