EDIDP – Matchmaking workshop ve Vídni

3.8.2018
Alice Štysová

Rakousko pořádá v rámci jejich EU PRES dvě důležité akce na téma EDP a EDIDP, při nichž počítá s účastí nejen zástupců členských zemí (MO), výzkumných institucí, ale i firem:

1) Dne 2.10. se uskuteční High Level EU Conference „The European Defence Fund – driving Force for Defence Research and Innovation.  Jedná se o  symposium za účasti vládních expertů z resortů obrany, vojenských výzkumných institucí, i zástupců firem. Pořádá MO AT ve spolupráci s EK a EDA. Informace o akci a předběžný program naleznete v příloze.
 
2) Následující den 3.10. se v návaznosti na konferenci uskuteční Industry Matchmaking Workshop on the European Defence Industrial Development Programme (EDIDP) – klíčová akce pro firmy, které se chtějí podílet na EDIDP, ať již jako potenciální leadři projektů, jako partneři či „jen“ subdodavatelé. V rámci programu vystoupí zástupkyně EK, která podá zevrubnou informaci o EDIDP, jak to bude fungovat, a zástupce z EDA. Následně budou vystupovat firmy, a to jak velké i SME (potenciální lídři), tak i potenciální partneři/subdodavatelé. Tato akce skýtá příležitost pro všechny členy AOBP, kteří připravují, resp. zvažují participaci na projektech s dalšími EU-firmami. Dle WKO (rakouská obdoba AOBP) mají prostor pro cca 6-7 velkých firem (zmíněny např. Leonardo, Airbus, AERO?) s cca 8 min na vystoupení. Platí ale princip „kdo dřív přijde/se zaregistruje, ten mluví“. Proto, mají-li firmy zájem, měli by se obratem zaregistrovat! Při registraci uvedou, zda chtějí vystoupit, jakou roli pro firmu v rámci EDIDP vidí, resp. zda se chtějí zúčastnit workshopu jen jako účastníci. Informaci o akci plus link na registraci posílám níže.
 
https://mailchi.mp/asd-europe.org/invitation-industry-matchmaking-workshop-on-the-european-defence-industrial-development-programme-edidp-3-october-2018-vienna?e=aa2c89e681Ing.