CzechTrade – pomoc exportérům

17.4.2020
Daniel Svoboda

Vážení členové,

dovolujeme si vás opět oslovit s informacemi o podpoře exportérů ze strany agentury CzechTrade v souvislosti s pandemií COVID-19 a jejími dopady na podnikání.

CzechTrade nabízí v této pro firmy náročné době bezplatné individuální exportní poradenství v 58 zemích, prozatím s platností do 30. 9. 2020.

Rozsah služeb:

  1. Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade nyní poskytnou bezplatnou asistenci ve vybraných zemích (v rozsahu dvou až tří teritorií dle preference firmy a dle vytíženosti zahraničních kanceláří), zahrnující screening trhu, sestavení databáze potenciálních kontaktů pěti až deseti firem, hrubou analýzu konkurence, nebo orientační ověření zájmu u tří firem. Zároveň nabízí bezplatnou asistenci při řešení krizových situací v zahraničí (například zboží uvízlé na hranicích, jeho další přeprava nebo celní problematika). V případě zájmu o služby uvedené výše lze kontaktovat pracovníky centrály CzechTrade dle oborů zde.
  2. Každý klient agentury CzechTrade má nově možnost bezplatné prezentace v Adresáři exportérů, info naleznete zde.
  3. Zahraniční kanceláře připravují a aktualizují informace o zahraničním obchodu v souvislosti s pandemií COVID-19 na webových stránkách CzechTrade (vždy u konkrétní země) a na portálu pro podnikání a export BusinessInfo.cz
  4. Exportní vzdělávání CzechTrade přešlo na online platformu. První online seminář proběhl 7. 4. 2020 na téma Aktuální možnosti exportu do Německa a účastnilo se ho 90 zástupců firem. Dále proběhl 15. 4. 2020 online seminář Aktuální možnosti exportu do Kazachstánu a Kyrgyzstánu. Další teritoria budou následovat, informace o nich naleznete přehledně v mobilní aplikaci AOBP.
  5. Bezplatně agentura nabízí informační servis CzechTrade Denně včetně poptávek ze zahraničí, více naleznete zde

Pokud byste chtěli sdílet s vašimi členskými firmami a organizacemi aktuální informace k exportu nebo je informovat o bezplatné pomoci, kterou mohou získat, nabízí vám kancelář CzechTrade možnost umístění bannerů na vaše webové stránky. Bannery jsou připraveny v různých modifikacích, CzechTrade je připraven vyhovět i vašim individuálním požadavkům.