Česko-německá spolupráce na poli bezpečnosti

31.5.2017
Alice Štysová

Vážení členové,

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) ve spolupráci s Jagello 2000 a DAG – Deutsche Atlantische Gesellschaft e.V. Vás zve na veřejnou debatu „Česko-německá spolupráce na poli bezpečnosti“. Akce se uskuteční v pondělí 12. června 2017 od 17:00 do 19:00 hodin v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Veřejná debata má podnázev „Jak postupovat vůči Rusku a zkušenosti z voleb v USA: český a německý pohled na opatření proti ruskému hybridnímu boji před volbami v ČR a SRN“ a uskuteční se za účasti Petra KolářeB, bývalého českého velvyslance v USA a v Rusku; Daniela Baggeho, ředitele odboru kybernetických bezpečnostních politik v Národním centru kybernetické bezpečnosti; Genpor. v. v. Jürgena Bornemanna, bývalého ředitele Mezinárodního vojenského štábu NATO; Dr. Christiana Wipperfürtha, experta na ruskou zahraniční politiku.

Veřejnou debatu povede Alexandr Vondra, ředitel Centra transatlantických vztahů, a následně bude akci moderovat Tomáš Pojar, prorektor pro zahraniční vztahy vysoké školy CEVRO Institut. Pracovním jazykem je český i anglický jazyk, tlumočení zajištěno. Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti na emailu pctr@vsci.cz nepozději do 11. června 2017.

Hlavními partnery konference jsou Hanns-Seidel Stiftung a Innogy.